کاربرد فیلتر های کربنی گرانول تصفیه آب

به طور کلی در دستگاه های تصفیه آب صنعتی و خانگی دو نوع فیلتر کربنی بسیار متداول هستند: کربن فعال گرانول و کربن بلاک ( CBC ) فیلترهای کربن فعال گرانولی از دانه های کربن که به شکل شن ریزه هستند ساخته شده اند و دارای خاصیت جذب سطحی زیادی بوده و فیلترهای کربن بلاک از یک بلاک، یک تکه جامد کربنی ساخته شده اند و می توانند تا حدودی ذرات معلق در آب و مواد شیمیایی را نیز حذف کنند.

ادامه خواندن “کاربرد فیلتر های کربنی گرانول تصفیه آب”

کاهش آب مصرفی بویلره

با توجه به کمبود آب ، میزان آب مصرفی در تاسیسات یکی از مهمترین مسائلی است که پروژه‌های مسکونی و صنعتی با آن روبرو هستند . یکی از مهمترین دلایل افزایش مصرف آب درچنین مواردی استفاده ازآبهای سخت است که علاوه بر کاهش بازدهی مبدلها جهت حفظ کیفیت آب نیاز تخلیه مقدار زیادی ازآب بویلرها است که این امر به نوبه خود باعث مصرف مقدار زیادی آب در تاسیسات میشود .درصورت استفاده از فن آوری سختی گیری مغناطیسی می توان از آبهای سخت به صورت مستقیم درتاسیسات و بخصوص بویلرها استفاده نمود که به دلیل عدم نیاز به تخلیه حذف فیزیکی مشکلات سختی و رسوب ، میتوان درمیزان آب مصرفی به مقدار زیادی صرفه جویی نمود . درچند دهه اخیر تکنولوژی سختی گیری و رسوب زدایی مغناطیسی درصنایع مختلف و به خصوص درحرارت و برودت جایگاه مناسبی پیدا کرده است به طوریکه دربسیاری از موارد جایگزین روشهای دیگرکه عمدتا شیمیایی هستند ، شده است. ادامه خواندن “کاهش آب مصرفی بویلره”

کارایی دستگاه فیلتر شنی عبارت اند از :

الف: تصفیه آب رودخانه‌هایی که کدورت زیادی دارند پس از واحدهای انعقاد، لخته کردن و ته نشینی برای بدست آوردن آب شرب، بهداشتی و صنعتی

ب:برای تصفیه آب استخر جهت ممانعت از اینکه آب کدر شود و شفاف سازی آن

ج: تصفیه پایانی فاضلابهای صنعتی و انسانی

د: تصفیه آب برج خنک کن از مواد اویزان نفوذی از هوا به آب، مثل گرد و خاک ادامه خواندن “کارایی دستگاه فیلتر شنی عبارت اند از :”

  • فیلتر شنی مارک REMBOO

حذف انواع آلاینده های معلق در پکیج چربی گیر

شناورسازی به کمک هوای فشرده (DAF) یکی از پروسه های مهم تصفیه آب، پساب و فاضلاب های صنعتی می باشد که باعث زلال شدن پساب و فاضلاب به علت حذف انواع آلاینده های معلق از آن مانند روغن، گریس، چربی و ذرات کلوئیدی می شود. عملیات حذف آلاینده ها و ذرات کلوئیدی در این روش براساس تزریق هوای فشرده به پساب می باشد. دراثر این عمل، حباب های ریز آزاد شده به ذرات کلوئیدی معلق در فاضلاب چسبیده و باعث شناورشدن ذرات به سطح DAF می گردند که در آنجا توسط اسکیمر جمع آوری و به یک مخزن نگهداری لجن تخلیه میگردند.  ادامه خواندن “حذف انواع آلاینده های معلق در پکیج چربی گیر”

پارامترهای عملیاتی برای فیلترهای شنی تحت فشار

فیلترهای شنی تحت فشار اغلب در فشار کاری 2 تا 10 bar کار می کنند. افت فشار در بستر شن و ماسه تمیز، معمولا خیلی کم است اما محسوس می باشد و از طرف کارخانه سازنده و در کاتالوگ آن شرکت مشخص می باشد. این نوع فیلتر ذرات بسیار ریز را از آب می گیرد. بسیاری از موارد وجود دارد که می تواند به سرعت روی فیلترها اثر گذاشته و آنها را مسدود کنند. فیلترهای شنی در استخرهایی که تازه گچ کاری شده باشند به سرعت مسدود می شوند. همچنین خاک، برگ، مواد زائد دیگر موجب کوتاه تر شدن چرخه فیلتراسیون گردند . بدون یک ماده منعقد کننده، فیلتر های شنی، فقط برای جدا کردن مواد جامد درشت از آب در گردش موثر است. اما در صورت اضافه کردن یک ماده منعقد کننده، ماسه، صافی بسیار موثری خواهد شد که جهت جدا کردن مواد جامد معلق و باکتری ها برای یک تصفیه خوب مناسب میگردد. ادامه خواندن “پارامترهای عملیاتی برای فیلترهای شنی تحت فشار”

ممبران spiral wound

در سیستم اسمز معکوس غشاء مهمترین و حساس ترین قسمت دستگاه می باشد. زیرا فشارعملیاتی مورد نیازارتباط مستقیم با ضخامت غشاء و قطرسوراخ های آن دارد. همچنین غشاء به علت تماس مداوم با مواد شیمیایی افزوده شده به آب، بایستی مقاوم بوده و با مواد بازدارنده و ضد رسوب گذاروزیست کش ها (Biocides) واکنش ندهد .

ادامه خواندن “ممبران spiral wound”

لوله های پلیکا (اورینگی)

لوله های اورینگی ضرورت کاربرد چسب را ( که کیفیت نازل آن گاهی دشواری می آفریند ) از میان می برد .مشکل انبساط و انقباض طولی لوله را در تغییر دمای محیط به کلی منتفی می سازد .تأثیر تکانهای ساختمان یا زمین را بر روی سیستم لوله کشی خنثی می نماید .از نشت و هدر رفتن آب به طور کامل جلوگیری می کند .بر سهولت نصب می افزاید . ادامه خواندن “لوله های پلیکا (اورینگی)”